Круглий стіл «Управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти: узгодження інтересів зацікавлених сторін» 14-15 вересня 2020 р.15 Вересня 2020р.

14-15 вересня 2020 року в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE, 609536-EPP-1-2019-1-DE-EPPKA2-CBHE-SP) відбувся круглий стіл «Управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти: узгодження інтересів зацікавлених сторін», організований Національним транспортним університетом.

Метою заходу було публічне обговорення із зацікавленими сторонами результатів національного опитування щодо управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти на основі партнерства та розробка дорожньої карти позитивних змін.

У заході взяли участь представники закладів професійної, фахової передвищої, вищої освіти, роботодавців, професійних об’єднань, Міністерства освіти і науки України, Інституту професійної технічної освіти НАПН України, а також Європейські партнери проєкту з Німеччини, Австрії та Італії, які поділилися досвідом організації управління підготовкою викладачів в їхніх країнах.

У круглому столі взяли участь учасники проекту PAGOSTEвід Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана: Світлана Цимбалюк, декан факультету управління персоналом, соціології та психології; Марина Артюшина, завідувач кафедри педагогіки та психології; Оксана Саркісова, заступник завідувача кафедри педагогіки та психології.

На заході були розглянуті поточні проблеми та перспективи підготовки викладачів для закладів професійної освіти в Україні, досвід організації управління підготовкою викладачів в країнах ЄС, представлені результати національного опитування цільових груп щодо управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіти, результати опитування викладачів закладів професійної освіти України щодо розвитку «softskills».

Під час круглого столу було організовано модеровану дискусію щодо імплементації європейського досвіду в українську практику професійної освіти, напрацьовані пропозиції щодо покращення управління підготовкою викладачів для закладів професійної освіті в Україні.

This  project  has  been  funded  with  support  from  the  European  Commission.  The  European  Commission’s   support   for   the   production   of   this   publication   does   not   constitute   an   endorsement   of   the   contents,   which   reflect   the   views   only   of   the   authors,   and   the   Commission  cannot  be  held  responsible  for  any  use  which  may  be  made  of  the  information  contained therein