Міжнародна науково-практична конференція «Соціально-трудова сфера в координатах нової економіки та глобальної соціоекономічної реальності: виклики, шляхи розвитку»13 Листопада 2020р.

11-12 листопада 2020 р. Київським національним економічним університетом імені Вадима Гетьмана в он-лайн формі проведено міжнародну науково-практичну конференцію «Соціально-трудова сфера в координатах нової економіки та глобальної соціоекономічної реальності: виклики, шляхи розвитку». Участь у конференції взяли майже 100 представників наукових шкіл з різних університетів та наукових закладів України, Білорусії, Грузії, Індії, Молдови, Польщі.

Під час конференції було висвітлено доробок наукової школи трудовиків КНЕУ імені Вадима Гетьмана, а також представників наукової спільноти України та окремих зарубіжних країн за соціально-трудовою проблематикою в умовах нової економіки та соціоекономічної реальності-ХХІ.

Учасники конференції

1. презентували ґрунтовні доповіді щодо нової якості глобалізації, трансформації міжнародного та українського ринків праці під впливом економічної кризи, пандемії, цифровізації;
  2. навели наукові докази щодо суттєвих диспропорцій між потребою та пропозицією послуг з праці, дисбалансу між очікуваннями роботодавців щодо якості людського капіталу та реальними компетентностями працівників.

Переважна більшість науковців констатували системні трансформації соціально-трудової сфери під впливом комплексу чинників та наголосили на викликах, які пов’язані з прекаризацією, асиметріями в трудових доходах, поглибленням нерівності, загостренням соціальних проблем, поширенням недовіри, зміщенням акцентів в концепті гідної праці.

За результатами оприлюднених доповідей та проведеної дискусії підготовлено резолюцію та прийнято рішення щодо її направлення до профільних Міністерств, Федерації профспілок України, Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація кадровиків».

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

РЕЗОЛЮЦІЯ конференції