Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Проведення фокус-групи з зовнішніми стейкґолдерами (29.06.2022 р.).

29 червня 2022 р. проектною групою Освітньо-професійної програми «Економічна та соціальна психологія» першого (бакалаврського) рівня була проведена фокус-група з зовнішніми стейкґолдерами, потенційними роботодавцями, та практичними психологами, які працюють в бізнес-структурах. Обговорювались питання доречності змін, які були внесені у нову редакцію ОП, перспективних напрямків подальшого вдосконалення змісту освітньо-професійної програми.

Зустріч проводилась в онлайн-форматі на платформі Zoom. Відеозапис за посиланнням: https://drive.google.com/file/d/1_e9wX8gVvSSwIn6B14Nvb_nT7Pj9EaUB/view?usp=sharing

Серед запрошених були:

  1. Бевз Галина Михайлівна, доктор психологічних наук, професор, завідувач лабораторії психології спілкування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України;
  2. Бражко Дмитро, начальник відділу кадрів та психолог ТОВ "Центуріон Трейд", практикуючий психолог-психотерапевт в методі когнітивно-поведінкової терапії;
  3. Конончук Вероніка, менеджер напряму управління "Академія суспільного мовлення" Департаменту управління людськими ресурсами АТ «НСТУ», психолог
  4. Павлова Ольга Миколаївна, практичний психолог Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству, кризовий психолог в Київському міському центрі гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, сертифікований гештальт-терапевт.

 

Ведуча фокус групи – Савченко Олена Вячеславівна, доктор психол. наук, професор кафедри педагогіки та психології КНЕУ ім. В. Гетьмана.

На зустрічі були присутні члени проєктної групи:

  • Колесніченко Ліна Аліківна, канд. психол. н., доцент, гарант освітньо-професійної програми «Економічна та соціальна психологія» підготовки здобувачів на першому (бакалаврському) рівні;
  • Музичко Людмила Володимирівна психол. н., доцент, член проєктної групи за освітньо-професійною програмою «Економічна та соціальна психологія» на першому (бакалаврському) рівні.

Обговорювались такі питання:

  1. Компетентності, необхідні для успішної практичної діяльності психолога в організаціях, бізнес-структурах.
  2. Введення унікальних спеціальних компетентностей та програмних результатів навчання, які відповідають специфіки ОП;
  3. Обов’язкові компоненти ОПП «Економічна та соціальна психологія», які розкривають специфіку програми та відповідають сучасним вимогам розвитку соціальної та організаційної психології в Україні.

Результати зустрічі:

  1. Серед основних компетентностей, які важливі для роботи психолога в організаціях та бізнес-структурах були названі:
  2. адаптація до нових умов праці;
  3. самостійно досліджувати проблемні питання, що виникають в організаціях;
  4. критичне мислення;
  5. діагностика та надання першої психологічної допомоги особам, які переживають стрес та кризу;
  6. ассертивність у відстоювання своєї позиції, вміння інформувати осіб, які не є спеціалістами в психології, про психологічні проблеми та засоби їх  профілактики, корекції.
  7. Підтримали зміст спеціальних компетентностей, які відображають специфіку програми, однак рекомендовано додати до формулювання спеціальної компетентності СК14 («Здатність ефективно реалізувати рефлексію процесуальних та результативних аспектів власної діяльності з метою професійного та особистісного розвитку») «впроваджувати результати рефлексії у професійну діяльність». Рекомендовано також переглянути зміст СК15 (Здатність проводити експертну оцінку особистісних й групових процесів, властивостей та станів, формулювати аргументовані прогнози щодо подальшого розвитку), оскільки в аспекті «експертна оцінка» ця компетентність перетинається зі змістом СК12 таСК13.
  8. Підтриманий перелік обов’язкових компонентів ОПП, циклу професійної підготовки, як такий що є достатнім для підготовки психолога для роботи в організаціях різного типу. Отримало схвалення введення у обов’язкові компоненти такої дисципліни як «Основи психокорекційної та психопрофілактичної роботи з персоналом організації».
  9. Була внесена низка пропозицій щодо розширення переліку обов’язкових компонентів ОПП «Економічна та соціальна психологія», а саме:
  10. «Психологія травматичного стресу»;
  11. «Психометрика» (самостійна розробка інструментарію для досліджень).
Остання редакція: 20.01.23