ІV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Традиції та новації у розвитку сучасної соціологічної науки: дослідження молодих вчених»
23 лютого 2022 року в КНЕУ відбулася ІV Всеукраїнська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих учених «Традиції та новації у розвитку сучасної соціологічної науки: дослідження молодих вчених».
У вступному слові декан факультету управління персоналом, соціології та психології Світлана Цимбалюк наголосила, що конференція вже традиційно вийшла за межі нашого університету, учасниками є не лише студенти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, а й Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Львівського національного університету імені Івана Франка, Харківського національного університету імені Н.В.Каразіна, Маріупольського державного університету Київського національного торговельно-економічного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного авіаційного університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія», Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, Херсонського державного університету, Криворізького державного педагогічного університету та інших
Широкий спектр тематики, презентації англійською мовою, міждисциплінарний підхід, - характерні особливості цьогорічного заходу. Завідувач кафедри соціології Оксана Гаєвська зазначила, що у співтворчості успішно розвивається молода наука, і є всі шанси вийти на міжнародний рівень.
Пленарне засідання, модераторка Тетяна Єрескова розпочала з наведення вислову Маргарет Абрахам, президента Міжнародної соціологічної асоціації 2014-2018 рр., щодо ролі соціологічного знання в сучасних умовах: «В ці критичні часи ми, соціологи, маємо поділитись нашими дослідженнями, рефлексією та відповідями на [соціальні] проблеми, забезпечити чіткі рамки для аналізу й обґрунтування… перспектив по ключовим вимірам. Це – шлях до інтелектуальної, моральної та соціальної відповідальності соціологів у виробництві та розповсюдженні знання, яке здатне мобілізовувати колективні дії на розбудову кращого і більш справедливого світу".
Виступаючи на пленарному засіданні, Ольга Максименко,провідний соціолог відділу методології та методики соціології Інституту соціології НАН України, порушила тему аномії (коли людина відгукується лише на власні запити) та деморалізації конкретної людини, назвавши ризики такої поведінки для суспільства в цілому. Олексій Боровський, доцент кафедри галузевої соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, розповів про міждисциплінарний підхід в соціології, коли отримують нові, якісно вищі знання порівняно з попередніми. Практичним досвідом щодо значення соціології в маркетинговій діяльності поділилась керівниця відділу соціологічних досліджень міжнародного дослідницького холдингу 4Service Анна Падалка.
Дослідження «Соціологічні вимір громадсько-політичної онлайн-активності» презентувала Юлія Гетман, здобувачка наукового ступеню Ph.D. відділу суспільно-політичних процесів Інституту соціології НАН України.
Конференцію продовжили дискусійні платформами за напрямами: традиції та новації у ціннісних орієнтаціях сучасної молоді; вплив соціальних та медіа-комунікацій на життєдіяльність соціуму; соціологічний вимір досліджень у соціальній сфері; підприємницької діяльності, соціологічне забезпечення управлінської діяльності та ін.
Дякуємо всім учасникам за цікаві, змістовні виступи, а також Інституту соціологічних досліджень КНЕУ за організацію своєчасного та корисного заходу.