Представники кафедри соціології ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» прийняли участь у роботі IV-го Конгресу Соціологічної асоціації України «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві» (28-29 жовтня 2021 року).
28-29 жовтня 2021 на соціологічному факультеті Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбувся IVКонгрес Соціологічної асоціації України «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві». Цей науковий захід проходить кожні чотири роки та збирає провідних вітчизняних соціологів, серед яких були представники кафедри соціології доцент Єрескова Тетяна Володимирівна, доцент кафедри Горбов Владислав Володимирович та директорка Інституту соціологічних досліджень КНЕУ Горбова Юлія Сергіївна. У цьому році до роботи конгресу долучились й такі світові метри соціологічної науки як Пйотр Штомпка (професор Інституту соціології Яґеллонського університету, академік Польської академії наук, Академії Європи (Лондон) та Американської академії мистецтв і наук (Кембридж, США), Президент Міжнародної соціологічної асоціації (2002-2006 р.р.), м. Краків, Польща), Сарі Ханафі (Президент Міжнародної соціологічної асоціації, директор Центру арабських та близькосхідних досліджень Американського університету в Бейруті, завідувач кафедри ісламознавства, професор кафедри соціології, антропології та медіазнавства (м. Бейрут, Ліван), Мішель Мафессолі (почесний професор Університету Сорбонна, професор Інституту університетів Франції, м. Париж, Франція), Клер Уолес (завідувачка кафедри соціології Абердинського університету, президентка Європейської соціологічної асоціації (2007-2009 р.р.), м. Абердин, Шотландія, Велика Британія).
На Конгресі було розглянуто широке коло проблем сучасного суспільства в умовах його медіатизації та цифровізації усіх сфер життєдіяльності; акцентовано увагу на трансформації таких соціальних інститутів, як сім’я, економіка, політика, право, освіта, релігія, медицина, засоби масової комунікації, реклама та зв’язки з громадськістю, соціальна робота, публічне управління та ін. Особлива увага була приділена новим технологіям та методам досліджень інституційних трансформацій, соціальних нерівностей, процесів інтеграції та дезінтеграції у розділених суспільствах, сучасних молодіжних практик, гендерних проблем тощо.
Представники КНЕУ презентували результати власних наукових досліджень за напрямами «Процеси інтеграції та дезінтеграції у розділених суспільствах» (к.соц.н., доц. Єрескова Т.В. - доповідь на тему «Стан соціальної невизначеності як патерн сучасного українського суспільства: поштовх до інтеграції чи чинник дезінтеграції») та «Майбутнє вищої освіти: можливі сценарії в світовому та регіональному контексті (к.соц.н. Горбова В.В., к.соц.н. Горбової Ю.С. – доповідь на тему «Вплив дистанційного навчання під час карантинних обмежень на викладача як суб’єкта надання освітніх послуг»).
Участь у таких наукових заходах не тільки сприяє посиленню позиціонування кафедри соціології КНЕУ у вітчизняному соціологічному науково-дослідному просторі, а й надає вектори для запровадження результатів наукового доробку провідних вітчизняних та міжнародних соціологів у навчальний процес під час викладання професійно-орієнтованих дисциплін для студентів спеціальності «Соціологія».