Нова стаття професора кафедри соціології Сергія Курбатова07 Грудня 2021р.

У теоретичному та науково-методичному часопису «Вища освіта України» № 4 за 2021 рік вийшла стаття професора кафедри соціології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана Сергій Курбатова «У пошуках сови Мінерви: оцінка міжнародних освітніх програм з філософії у провідних міжнародних університетських рейтингах».

В статті розглядається, як оцінюються освітні програми з філософії у провідних міжнародних університетських рейтингах.  Із провідних міжнародних університетських рейтингів –  Шанхайського рейтингу (ShanghaiRanking), рейтингу QS(QSWorldUniversityRankings) та рейтингу ТНЕ (THEWorldUniversityRankings) – спеціальна оцінка програм з філософії присутня лише у рейтингуQS. У галузевому рейтингу ТНЕ освітні програми з філософії оцінюються у більш широкій категорії, присвяченій мистецтву та гуманітарним дисциплінам, а у галузевому Шанхайському рейтингу відсутня не лише філософія, а й гуманітарні дисципліни взагалі.   Наведені останні результати рейтингу QS  у галузі філософії, а також проаналізовано структури філософських курсів провідних університетів світу за результатами цього рейтингу.