23 листопада 2021 р. доцент кафедри соціології, к.соц.н., доц. Єрескова Тетяна Володимирівна прийняла участь у он-лайн семінарі “Researching society at war: Ukrainian case in the nexus between annexation and armed conflict26 Листопада 2021р.

«Бути у дослідницькому тренді» – обов’язкова умова якісної підготовки студентів-соціологів!

23 листопада 2021 р.доцент кафедри соціології, к.соц.н., доц. Єрескова Тетяна Володимирівна прийняла участь у он-лайн семінарі “Researching society at war: Ukrainian case in the nexus between annexation and armed conflict” з обговорення методологічних та етичних питаннь проведення  соціальних досліджень у суспільстві під час війни, організованому  Інститутом Європейський досліджень  (IFES) та Факультетом соціальних та культурних досліджень European University Viadrina (Німеччина). Модератором заходу була Д-р Сьюзан Воршех, політичний соціолог, Інститут європейських досліджень Віадріна (IFES),  Європейський університет Віадріна. Дискутантом була Оксана Міхєєва, д.і.н., запрошений професор DAAD у Європейському університеті Віадріна, Франкфурт (Одер).

Під час дискусії обговорювали доповіді Вікторії Середи, д.соц.н., наукового співробітника Imre Kertesz kolleg Jena, старшого наукового співробітника відділу соціальної антропології Інституту етнології НАН України, щодо дилем позиціонування: вивчення військових конфліктів з позицій «ззовні»  або «всередині» країни; Інна Волосевич, заступник директора дослідницької агенції Info Sapiens, щодо особливостей організації та проведення опитування громадської думки в умовах військових конфліктів; Світлани Бабенко, д.соц.н., доцентки кафедри соціальних структур та соціальних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка щодо дослідження суспільної думки в умовах окупації територій.

Учасники дискусії, а це понад двадцяти дослідників з України та Німеччини, обговорювали питання методології, методів проведення соціальних досліджень в умовах конфліктогенних соціумів.

Результати обговорення будуть імплементовані у навчальну підготовку студентів-соціологів у дисципліни «Методологія соціологічних досліджень», «Методи соціологічних досліджень», «Основи теорії та практики соціальних комунікацій», адже розуміння особливостей соціальної взаємодії у нестійких, нестабільних соціальних системах є ключовою компетенцією для фахівців з соціальних комунікацій.