Шановні дослідники! Ми маємо честь запросити Вас взяти участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «Міждисциплінарний дискурс у дослідженні феномену соціального», що відбудеться 29 березня 2024 року у дистанційному форматі.30 Січня 2024р.

Участь у міжнародній конференції: безкоштовна

Безкоштовна публікація тез у збірнику міжнародної конференції

Робочі мови: українська, англійська, польська та інші мови країн ЄС.

Календар: Термін подання тез та заявки на intconf.soc.philos@gmail.com (word/doc): до 19 березня 2024 року

Видання збірки матеріалів: до 29 травня 2024 року.

(Електронну збірку тез матеріалів конференції буде розіслано всім учасникам на електронні пошти та розміщено у інституційному репозитарії та бібліотеці КНЕУ до 29 травня 2024 року).

Конференція організована кафедрою соціології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана» (Україна) та міжнародними партнерами.

Детальна інформація про участь у міжнародній конференції розміщена в інформаційному листі за посиланням: https://drive.google.com/file/d/16z7LTXHNj31UEB0PmlRD0SLGPQjzGJB/view

Будемо вдячні за поширення інформації про конференцію серед колег та інших зацікавлених осіб.

Dear Researchers! We are honored to announce the V International Scientific and Practical Conference «INTERDISCIPLINARY DISCOURSE IN THE STUDY OF THE SOCIAL PHENOMENON» and invite You to this meeting on March 29, 2024 in Kyiv, Ukraine, оnline participation.

Conference format: remote

Working languages: Ukrainian, English, Polish and other languages of the European union.

Free charge of participation Free charge of publication

Calendar: Application and thesis deadline: March 19, 2024

Proceedings book publication: May 29, 2024. (The electronic collection of the abstracts of the conference materials will be sent to all members on their e-mails and posted on the institutional repository and library of KNEU).

Application and registration steps: 1- Send your abstract to e-mail: intconf.soc.philos@gmail.com until March 19, 2024 (word/doc). 2- If you abstract is accepted by referee you will receive an acceptance mail. 3- Your registration will be done automatically.

This conference is organized by Sociology Department of «Kyiv National Economic University named after Vadym Hetman» (Ukraine) and international partners. For more information, please follow the following link: https://drive.google.com/file/d/1ojT_stVHQHDxGUsYUc68l7TXydme_LZx/view

We will be grateful for sharing information about the conference among colleagues and other interested persons.