Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

1 березня 2019 року відбулось засідання круглого столу «Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу» в рамках проекту «Сприяння публічним комунікація12 Березня 2019р.

 

«Публічні комунікації та соціальний діалог в Україні:

перспективи модернізації задля успішних реформ»

1 березня 2019 року відбулось засідання круглого столу«Перспективи імплементації в Україні положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію Україна-ЄС щодо розвитку публічних комунікацій та соціального діалогу»в рамках проекту «Сприяння публічним комунікаціям в діалозі між владою та громадськістю в частині імплементації положень Глави ХХІ Угоди про Асоціацію в умовах децентралізації» за фінансової підтримки МФ «Відродження»). Організатор круглого столу – ГО «Спілка орендарів і підприємців України». ДВНЗ КНЕУ імені Вадима Гетьмана є партнером проекту, а кафедра соціології (завідувач кафедрою – Гаєвська О. Б.) є відповідальним за участь у проекті від Університету.

На круглому столі від кафедри соціології участь взяли д.філос. наук, проф., Гаєвська О. Б. та старший викладач кафедри соціології, який одночасно є менеджером–експертом Проекту, Ільченко Б. В.

В ході обговорень на круглому столі піднімались питання стану та перспектив імплементації Глави ХХІ Угоди, можливості впливу сторін соціального діалогу на державну політику на національному та територіальному рівнях, подальші кроки з посилення публічних комунікацій в царині соціального (публічного) діалогу в Україні тощо.

Президент Спілки Віктор Хмільовськийу вступному слові наголосив на актуальності проблематики теми круглого столу, зокрема в контексті розвитку публічного та соціального діалогу в рамках децентралізації.

Виконавчий директор МФ «Відродження» Олександр Сушко наголосив на важливості подібного формату публічних комунікацій між усіма зацікавленими сторонами в частині імплементації Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Державний секретар Мінсоцполітики України Віктор Іванкевичпрозвітував про роботу Уряду та Мінсоцполітики в сенсі імплементації Глави ХХІ Угоди, зокрема в частині інституційної розбудови соціального діалогу в Україні, зокрема в рамках децентралізації.

Народний депутат України Леонід Козаченко акцентував увагу на недостатній залученості громадських об`єднань до соціального діалогу та відсутності достатньої координації між інститутами соціального та публічного діалогу в рамках розробки та реалізації державної політики.

Народний депутат України Оксана Продану своєму виступі наголосила на  контраверсійності ідеї формуванні соціального діалогу у форматі «трипартизм+», висловивши позицію, що перехід до такого формату несе загрозу розмиванню та руйнації соціального діалогу.

Національний координатор МОП в Україні Сергій Савчук акцентував увагу на проблемі  репрезентативності сторін соціального діалогу.  «Репрезентативність повинна мати місце, але репрезентативні суб`єкти сторін повинні нести соціальну відповідальність за якість соціального діалогу та його результати» - наголосив він.

Голова Федерації профспілок України Григорій Осовий наголосив на актуальності посилення реального впливу рішень, прийнятих соціальними партнерами на державну політику, навівши приклади з практики ЄС. «На зміну підписання колективних угод, які мають слабкий валив на політику, потрібен перехід до підписання рамкового суспільного пакту між владою, соціальними партнерами та громадським суспільством в контексті реалізації реформ» - зазначив він.

Голова ДРСУ Ксенія Ляпіна наголосила на необхідності інституціалізації соціального та публічного діалогу, якості процедур діалогу, підвищення фаховості та професіоналізму учасників , особливо на територіальному рівні.

З доповідями виступили директор Інституту демографії та соціальних досліджень», академік Елла Лібанова, Керівник ГУ ДФС у м. Києві Людмила Демченко, виконавчий віце-президент Конфедерації роботодавців України Олексій Мірошниченко, Голова ФППМСПУ Вячеслав Рой, Президент Обласної ліги роботодавців Хмельниччини Ростислав Семків, керівник ПУ «Ліга розвитку демократії «Громадянський вердикт» (Республіка Білорусь) Ігор Ринкевич та ін..

В рамках круглого столу було презентовано завдання та результати роботи проектів міжнародної співпраці, зокрема проекту МОП «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» (старший технічний радник проекту Джамал Ходжіч) та «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» (менеджер проекту Антоніо Сантуш).

В рамках круглого столу презентовано Аналітичний матеріал, підготовлений  проект дорожньої карти «Стратегія модернізації соціального діалогу в Україні», роботу над якою буде продовжено на наступних етапах Проекту та по його завершенню.

Під час круглого столу велась транслація по youtube-каналуi-ua.tv  (детальніше за посиланням http://i-ua.tv/index.php?newsid=14950).

В