Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

16 квітня 2018 р. на кафедрі було організовано і проведено засідання платформ «Філософія», «Етика» та «Культурологія» ( у рамках 85-ї студентської наукової конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти».16 Квітня 2018р.

Про результати  85-ї студентської наукової конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти» (платформи «Філософія», «Етика» та «Культурологія»)

 

16 квітня 2018р.

Науковий керівник- проф. Ю.М. Вільчинський

 

При проведенні щорічних наукових студентських конференцій кафедра регулярно забезпечує роботу платформ«Філософія», «Етика» та «Культурологія».

 

25 квітня 2018 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» була проведена 85-а студентська наукова конференція «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти». У зв»язку з цим, згідно з планом роботи конференції, кафедрою філософії 16 квітня 2018 року було організовано і проведено засідання платформ  «Філософія», «Етика» та «Культурологія». Модераторами платформ були: к.філос.н., доц. Северин-Мрачковська Л.В. (платформа «Філософія»), к. філос. н., доц. Кучера Т.М. (платформа «Культурологія»), к.філос.н., доц. Войнаровська Л.І. (платформа «Етика»).

На засіданні платформ як члени експертної комісії були присутні викладачі: д.філос.н., проф. Вільчинський, к.філос.н., доц. Бондар С.В., к.філос.н., доц. Войнаровська Л.І., к.ф.н., на посаді доцента Козлов Є.В.,  к.ф.н., к.філос.н., ст. викл. Лисенко О.В.,  ст. викл. Глєбова Т.В., ст. викл. Пітякова Т.С. та інші.

У роботі платформ прийняли участь тридцять шість студентів різних факультетів університету І та ІІ курсів навчання. Представлені у їх доповідях результати наукових досліджень, проведених ними, були присвячені широкому колу актуальних філософських та етико-культурологічних проблем. Зокрема, вони стосувалися питань осмислення сенсу, перспектив і можливих наслідків світової глобалізації, соціально-економічних та етико-гуманістичних вимірів і реалій сучасного українського сьогодення, проблемного поля духовно-релігійного дискурсу, необхідності вивченні логіки та філософії для розвитку особистості та формування культури мислення економіста, проблем філософії економіки тощо.

У обговоренні доповідей активно приймали участь і дискутували всі присутні на засіданні платформи. Студенти ставили багато запитань до доповідачів та акцентували увагу на різноманітних аспектах обговорюваних проблем. Необхідно відзначити вміння переважної більшості студентів ґрунтовно відповідати на запитання, аргументовано захищати свої переконання та логічно правильно відстоювати власну думку.

Аналіз доповідей студентів з метою визначення переможців був грунтований на застосуванні низки критеріїв, а саме:

  1. Актуальність теми дослідження, представленого у доповіді.
  2. Ступінь опрацювання проблеми.
  3. Послідовність, логічність викладу основного матеріалу.
  4. Наявність висновків, їх чіткість та обгрунтованість.
  5. Наявність суб»єктивної точки зору доповідача з приводу досліджуваної проблеми.

За результатами підведення підсумків роботи платформи були визначені переможці.

Студенти, що зайняли призові місця та були нагороджені

почесними грамотами та грамотами за активну участь

 

Секція «Філософія»

1-ше місце:

Мюллер Анна Сергіївна,факультет маркетингу, 1 курс,  спеціальність РМ -  2 гр.

Проблема економічної свободи у філософії економіки.

Н.к. – Северин-Мрачковська Л.В., к.філос.н., доц. кафедри філософії

2-ге місце:

  1. Почапський Олександр Олександрович,факультет маркетингу, 1 курс,  спеціальність РМ -  2 гр.

Вплив філософії цінностей на маржинальність продажів.

 Н.к. – Северин-Мрачковська Л.В., к.філос.н., доц. кафедри філософії

 

2. Радчук Д.С., факультет маркетингу, 1 курс,  спеціальність РК -  103 гр.

Порівняльний філософсько-антропологічний аналіз понять «нужда» і «потреба».

Н.к. – ст. викл. кафедри філософії Терещенко В.В.

3-тє місце:

Демидюк Олександр Олександрович, 1 курс, спеціальність ЮП -  110 гр.

Проблема смерті та безсмертя.

Н.к. – Кучера Т.М., к.філос.н., доц. кафедри філософії

 

Секція «Культурологія»

 

1-ше місце:

Рогова Анасасія Олексіївна,факультет міжнародної економіки і менеджменту,1 курс, спеціальність МЕ - 107 гр.

Роль інновацій у сучасній культурі.

Н.к. - Глєбова Т.В., ст. викладач кафедри філософії

 

2-ге місце:

Дараган Яна Олександрівна, 1 курс, спеціальність ЮП -  108 гр.

Гостинність та етикет українців.

Н.к. – Кучера Т.М., к.філос.н., доц. кафедри філософії

3-тє місце:

Мамедова Айсу Сафарівна,факультет міжнародної економіки і менеджменту,1 курс, спеціальність МЕ - 106 гр.

 Про культурно-історичні підстави та межі особистої самосвідомості в праці Л.М. Баткіна «Європейська людина наодинці з собою».

Н.к. - Глєбова Т.В., ст. викладач кафедри філософії

 

Секція «Етика»

 

1-ше місце:

Карпенко Олександра Василівна, Лелека Юлія Вячеславівна, факультет міжнародної економіки і менеджменту,2 курс, спеціальність  МБ, 1 гр.

Гендерна дискримінаціяна ринку праці в Україні: етичнийвимір.

Н. к. – Пітякова Т.С., ст. викладач  кафедрифілософії

2-ге місце:

Ланова Оксана Леонідівна, факультет міжнародної економіки і менеджменту,2 курс, спеціальність МЕ, 3 гр.

Професійно-етичністандартидіяльності HR-менеджера.

Н. к. – Пітякова Т.С., ст. викладачкафедрифілософії

3-тє місце:

Басюк Тетяна Василівна, факультет фінансів, 1 курс, спеціальність ФБ, 2 гр.

Етико-гуманістичне вчення Григорія Сковороди та його значення для сучасності.

Н. к. – Войнаровська Л.І., канд. філос. наук, доцент кафедри філософії

Переможці були нагороджені почесними грамотами. Усім учасникам конференції оголошено подяки, а науковим керівникам студентів-доповідачів запропоновано збільшити кількість балів поточного контролю з дисципліни «Філософія».

17 квітня 2018 року відбулося засідання круглого столу на тему: «Інтеграція науки та бізнесу як передумова соціально-економічного розвитку України» факультету управління персоналом, соціології та психології, якому структурно підпорядкована кафедра філософії (у рамках проведення ІІ туру 85-ї студентської наукової конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти»).

Переможці засідання кафедральних платформ «Філософія», «Етика» та «Культурологія», які посіли 1-ші місця (Мюллер А.С., Рогова А.О.,Карпенко О.В., Лелека Ю.В.) виступили з доповідями на факультетському круглому столі.

Результати участі студентів у засіданні круглого столу на тему: «Інтеграція науки та бізнесу як передумова соціально-економічного розвитку України» факультету управління персоналом, соціології та психології (у рамках проведення ІІ туру 85-ї студентської наукової конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти»):

  1. Мюллер АннаСергіївна (факультет маркетингу, 2 гр., 1 курс.Наук. керівник:к.філос.н., доц. Северин-Мрачковська Л.В) була нагороджена грамотою у номінації «Практична значимість результатів досліджень».
  2. Карпенко Олександра Василівна, Лелека Юлія Вячеславівна (факультет міжнародної економіки і менеджменту,1 гр., 2 курс. Наук. керівник:– ст. викладач  Пітякова Т.С.) були нагороджені грамотою у номінації «Обгрунтованість авторської позиції».

За підсумками проведення засідання круглого столу вказані вище студенти були відзначені керівництвом факультету та нагороджені почесними грамотами.

На засіданні кафедри 26 квітня 2018 р. прийнято рішення надати можливість студентам, які зайняли І-ІІІ місця, опублікувати тези своїх доповідей у збірнику матеріалів 85-ї студентської наукової конференції «Інноваційний прорив України: креативні ідеї та проекти».

Науковий керівник                 проф. Ю.М. Вільчинський