Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Страховий ринок та інноваційні напрямки його розвитку

Дисципліна «Страховий ринок та інноваційні напрямки його розвитку» разом із іншими дисциплінами PhD забезпечує формування у здобувачів PhD достатнього рівня знань для успішного наукового пошуку за напрямом 072 «Фінанси, банківська справа та страхування».

Посилення страхового компоненту освіти PhD зумовлено зростанням ролі страхування в умовах розбудови соціально орієнтованої ринкової економіки. Цей клас фінансової діяльності сприяє захисту юридичних і фізичних осіб від втрат, зумовлених ризиковими обставинами, накопиченню резервів, які до використання за призначенням формують короткострокові й довгострокові ресурси, що інвестуються в економіку.

Страхування як різновид підприємницької діяльності має яскраво виражену специфіку з огляду на принципи створення страхових організацій, визначення стратегії їх діяльності, управління маркетингом, відбором ризиків на страхування, врегулюванням страхових претензій, грошовими потоками, формуванням фондів і забезпеченням фінансової надійності компаній. Знання з управління інноваціями у страхуванні конче потрібні як безпосереднім працівникам страхового бізнесу, так і науковцям.

Здобувачі PhD уже володіютьпевнимобсягомзнаньзістрахування, отриманихпід час навчання в бакалавраті та магістратурі. Зокрема, мовайде про знання з наук (дисциплін) «Соціальнестрахування», «Страхування», «Ризик-менеджмент у страхуванні», «Фінансистраховихорганізацій»,.Це створює можливістьдо формування у здобувачів PhDкомпетентностей з питань управління бізнес-процесами з огляду на забезпечення ефективного використання страховими компаніями наявного інноваційного потенціалу.

Мета дисципліни: поглиблення базових знань з теорії фінансів і страхування та формування нових наукових поглядів на страховий ринок як форму організації страхових відносин у суспільстві та на інноваційні напрямки його розвитку.

Завданнядисципліни:

  • показати становлення та розвиток наукової думки про страхування як фінансову категорію, його суспільне призначення, функції та роль, що є необхідною умовою для розуміння сутнісних характеристик страхового ринку та механізму його функціонування;
  • навчити здійснювати науковий пошук щодо внеску окремих наукових шкіл і окремих учених у розвиток теорії фінансів і страхування, а також, у дослідження форм прояву категорії страхування у ринкових умовах;
  • прищепити навички наукового бачення та оцінювання методологічних підходів сучасної фінансової науки до вивчення та інтерпретації економічних явищ у сфері фінансів та страхування;
  • сформувати глибоке розуміння понятійно-категоріального апарату теорії фінансів та страхування і вміння ним користуватисяв процесі дослідження страхового ринку та інноваційних напрямків його розвитку;
  • розкрити вплив процесів глобалізації на формування вітчизняного страхового ринку, котрі визначають інноваційні напрямки його розвитку.

Робоча програма з навчальної дисципліни

Остання редакція: 22.04.20

Публікаціі з предмету