Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Тренінг «Діджиталізація, співпраця та дуальна професійна освіта в німецькомовних країнах: проблемні питання та шляхи їх вирішення» у рамках проєкту Erasmus PAGOSTE07 Липня 2023р.

                        

06-07 липня 2023 року в рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні (PAGOSTE)» відбувся тренінг «Діджиталізація, співпраця та дуальна професійна освіта в німецькомовних країнах: проблемні питання та шляхи їх вирішення»для зацікавлених осіб у підготовці викладачів професійної освіти.

 

Основні завдання тренінгу:

  • представити концепцію освітньої співпраці та її елементи;
  • дослідити переваги, виклики та рішення інтеграції цифрових технологій у професійну та вищу освіту;
  • дослідити мотивацію та рішення учнів щодо початку та продовження навчання в дуальній системі професійної освіти в німецькомовних країнах.

 

Понад 140 учасників – представників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти – долучилися до тренінгу.

 

З вітальним словом виступили Лючія Джанніні (Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури) та Світлана Шитікова (Національний Еразмус+ Офіс в Україні), підкресливши важливість проєкту для розбудови системи вищої та професійно-технічної освіти й відновлення України після війни.

 

 

Штефан Шуман, професор Університету Констанца (Німеччина) розповів про цифрову трансформацію, проблеми та перспективи діджиталізації та використання цифрових медіа у професійно-технічних закладах освіти Німеччини.

 

 

Доктор Герхард Ґайслер, старший викладач Віденського університету економіки та бізнесу (Австрія) презентував питання врядування освітньою співпрацею, основні причини невдач налагодження такої співпраці й способи їх вирішення.

 

Штефані Фіндайзен, професорка кафедри економічної та бізнес-освіти, Університет Констанца охарактеризувала причини припинення навчання в дульній професійній освіті в Німеччині.

 

Ріхард Фортмюллер, дослідник Віденського університету економіки та бізнесу розкрив проблемні питання дуальної професійної освіти в Австрії.

 

Тренінг викликав інтерес серед учасників, які мали змогу поставити до тренерів цікаві для них запитання.

 

Із матеріалами презентацій можна буде ознайомитися на сайті проєкту https://pagoste.eu.

 

This project has been funded with support from the European Commission. The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein