Тренінг «Шкільна практика та інституційна співпраця у підготовці викладачів закладів професійної освіти. Досвід Австрії» у рамках проєкту Erasmus PAGOSTE (03.12.2020)03 Грудня 2020р.

3 грудня 2020 року в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні (PAGOSTE)» розпочався другий тренінг для зацікавлених осіб у підготовці викладачів професійної освіти.

Другий тренінг на тему «Шкільна практика та інституційна співпраця у підготовці викладачів закладів професійної освіти. Досвід Австрії» провели  професор Ріхард Фортмюллер та Керстін Концер (Інститут бізнес-освіти, Віденський університет економіки та бізнесу, Австрія).

Понад 160 учасників – представників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, навчально-методичних центрів ПТО,Міністерства освіти та науки України – відвідали тренінг.

З вітальним словом виступила Іванна Атаманчук (Національний Еразмус+ Офіс в Україні), підкресливши важливість проєкту у розбудові як системи вищої, так і професійно-технічної освіти України.

Під час тренінгу Ріхард Фортмюллер презентував:

• систему підготовки викладачів професійної освіти в Австрії;
  • структуру навчальної програми «Економічна та бізнес-освіта»;
  • налагодження співпраці університету під час підготовки викладачів професійної освіти з різними інституціями: Міністерством освіти, науки та досліджень, Департаментом освіти у Відні, Нижній Австрії та Бургенланді, професійними вищими та середніми школами.

Про особливості організації практики студентів – майбутніх викладачів професійної освіти розповіла Керстін Концер:

• місце шкільної практики в навчальній програмі програми «Економічна та бізнес-освіта»;
  • правові основи шкільної практики;
  • цілі, зміст і структура шкільної практики;
  • особливості оцінювання шкільної практики;
  • налагодження комунікації зі студентами магістерської програми «Економічна та бізнес-освіта» на етапі їхнього стажування в професійних школах.

Тренінг викликав інтерес серед учасників, які мали змогу поставити до тренерів цікаві для них питання.

Із матеріалами презентацій можна буде ознайомитися на сайті проєкту  https://pagoste.eu.

This  project  has  been  funded  with  support  from  the  European  Commission.  The  European  Commission’s   support   for   the   production   of   this   publication   does   not   constitute   an   endorsement   of   the   contents,   which   reflect   the   views   only   of   the   authors,   and   the   Commission  cannot  be  held  responsible  for  any  use  which  may  be  made  of  the  information  contained therein