Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Навчальний візит до Віденського університету економіки та бізнесу (11-17.12.2022)17 Грудня 2022р.

                        

Протягом тижня (11-17 грудня 2022 р.) тривав візит української делегації освітян у рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні (PAGOSTE)» до Віденського університету економіки та бізнесу (WU).

 

Представники Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного транспортного університету, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського та Української інженерно-педагогічної академії вивчали досвід підготовки у WU педагогів для закладів професійної освіти.

 

Під час візиту було проведено екскурсію по кампусу WU. Українські освітяни мали чудову можливість побачити сучасні та комфортні університетські аудиторії, в яких активно співпрацювали австрійські студенти та викладачі.

 

Свою доповідь і презентацію представили професор Річард Фортмюллер та його асистентка Розанна Штайнінгер. Вони розкрили особливості професійної освіти в Австрії, професійної педагогічної освіти в Австрії, а також структуру програми бізнес-освіти WU та управління освітою вчителів. Австрійські колеги отримали багато запитань від українських педагогів, які здійснювали порівняння австрійського та українського досвіду.

 

Бернард Лофлер пояснив механізми управління та функціонування академічних гімназій (HAK), коледжів вищої професійної освіти (BHAK) та торгівельних шкіл (HAS) в Австрії. Його розповідь викликала жваву дискусію з боку представників українських ЗВО.

 

Професор Гехард Гайслер та його асистент Майкл Пош презентували концепцію розроблення (підготовка, супровід, оцінювання та затвердження) підручників і посібників для студентів – майбутніх педагогів закладів професійної освіти. Українські викладачі ознайомили австрійських колег із власним досвідом створення наукової, навчальної та методичної літератури.

 

Керстін Концер розповіла про структуру та управління шкільною практикою студентів WU, які навчаються на освітній магістерській програмі «Економічна педагогіка та бізнес освіта». Вона також пояснила механізми співпраці в системі «Університет – Школи – Управління освітою».

 

Упродовж візиту українські та австрійські освітяни постійно обмінювалися думками, провели багато обговорювань щодо порівняння систем вищої та професійної освіти, а також педагогічного досвіду.

 

This project has been funded with support from the European Commission. The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein