Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Тренінги у межах проєкту Еразмус UTTERLY у Байройтському університеті (Німеччина, 21-28.11.2021)02 Грудня 2021р.

                         

21-28 листопада 2021 року у Байройтському університеті (Німеччина) відбулися тренінги для викладачів у рамках проєкту Еразмус+ «Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання (UTTERLY)» № 619227-EPP-1-2020-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP.

Організаторами зустрічі виступили Байройтський університет (Німеччина) та Львівський національний університет імені Івана Франка (Україна).

Від Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана у тренінгу взяли участь:

  • Ганна Котіна, доцент кафедри фінансів імені В. Федосова, Голова Ради молодих вчених КНЕУ;
  • Марина Степура, доцент кафедри фінансів імені В. Федосова, Голова Наукового товариства КНЕУ.

Перший день тренінгів розпочався вітальним словом Френка Мейєра, Голови Центру підвищення кваліфікації у галузі вищої освіти (FBZHL) та керівника проєкту UTTERLY в Байройтському університеті.

З програмою зустрічі та поточними завданнями тренінгу ознайомив Ніколай Тоефл, відповідальний за реалізацію проєкту UTTERLY в Байройтському університеті.

Пауль Дьолле презентував слухачам Баварську мережу досконалості викладання (ProfiLehrePlus).

На завершення першого дня німецькі колеги поділились досвідом долучення студентів (е-tutors) до підготовки навчальних занять.

Протягом наступних двох днів тренінгу представники Центру підвищення кваліфікації у галузі вищої освіти поділились досвідом IT підтримки навчального процесу, особливостями застосування різних дистанційних платформ під час онлайн, гібридного та змішаного навчання.

Ключовим аспектом другого дня була міжнародна панельна дискусія за участю Університету Вітовта Великого(Литва) та Університету Версаль-Сен-Кантен-ан-Івлін (Франція)

Під час тренінгу учасники обговорили слабкі і сильні сторони, виклики та можливості, з якими можуть стикнутись університети - партнери у процесі створення Центрів сертифікації викладачів, а також їх функціонування в Україні.

Надзвичайно цікавим і насиченим був четвертий день тренінгу, під час якого колеги з Байройтського університету представили інноваційні проєкти досконалості викладання:

  • QUADIS (Підвищення якості цифрового викладання в баварських університетах);
  • DABALUGA (Допомога в навчанні на основі даних);
  • MOOC (BayreuthX: масові відкриті онлайн-курси на edX).

Маріушем Мазуркєвічем (Вроцлавський технічний університет, Польща) та Віталієм Кухарським (координатор проєкту від Львівського національного університету імені Івана Франка) було презентовано стратегічні орієнтири розвитку проєкту UTTERLY.

Під час фінального п’ятого дня тренінгів учасники долучились до онлайн семінару щодо баварсько-українсько-білоруського обміну досвідом у сфері кооперативного навчання, організованого спільно з Баварський академічним центром для Центральної, Східної та Південно-Східної Європи (BAYHOST) та Вищою школою дуальної освіти (Hochschule Dual). Розвиток спільних навчальних програм у Східній Європі відкриватиме нові можливості для обміну студентами та співробітництва у практико-орієнтованому навчанні.

Подальшими кроками у реалізації проєкту Еразмус+ UTTERLY має стати розробка спільного бачення українськими університетами-партнерами концепту створення Центрів сертифікації викладачів як інноваційних осередків досконалості викладання.

This project has been funded with support from the European Commission. The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein