8 березня 2023 року відбувся захід в рамках Університету «Соціальні ініціативи» (модератор Ільєнко А.В.), організований кафедрою соціоекономіки та управління персоналом . Спікером заходу цього разу став Сергій Толстіхін, комунікаційнийкоординатор ВІ "Активна громада" в м.Хмельницький, член правління ГО "Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні", власник садиби "Дім мандрівника" з тематикою зустрічі: «Громадська активність як джерело змін в громаді. Кейси розвитку сільського зеленого туризму на Поділлі».
В заході взяли участь здобувачі освітніх програм «Менеджмент соціальної сфери» (УС-101, тренінг-курс «Управління командами», викладач к.е.н., доцент Варіс І.О.; УС-301, тренінг-курс «Організація праці в соціальній сфері», старший викладач Ільєнко А.В; УС-401, «Менеджмент якості соціальної сфери» викладач к.е.н., доцент Шандар А.М.), «Менеджмент персоналу» (УМ-401, тренінг-курс «Розвиток персоналу», викладач к.е.н., доцент Кир’янова О.В. ) «Міжнародна економіка» ( МЕ -203, дисципліна «Економіка соціально-трудових відносин», викладач Ільєнко А.В.), «Банківський бізнес» ( ФБМ -505, дисципліна «Соціальна відповідальність», викладач к.е.н., доцент Брінцева О.Г.), а також викладачі кафедри соціоекономіки та управління персоналом к.е.н., доцент Даниленко О.А., к.е.н., доцент Вонберг Т.В, к.е.н., доцент Василик А.В.
Спікер поділився досвідом створення соціальних проєктів для громад з метою підтримки малого бізнесу та розвитку екологічного туризму для невеликих сіл і містечок. Створення карт туристичних місць для різних категорій споживачів туристичних послуг збільшує можливості для розвитку туризму у невеличних громадах.
Україна має безліч можливостей для підтримки історії місцевих громад через просування велосипедного туризму, хайкінгу, гастротуризму, сільського та екотуризму, підтримки турів вихідного для школярів, сімей з дітьми тощо.
Сергій Толстіхін є яскравим прикладом, як через втілення бажань і мрій можна побудувати соціальний проєкт, який можна перетворити в екобізнес для громади. Кожна місцевість є багатою на історичні пам’ятки, які можна використовувати для створення туристичних маршрутів вихідного дня жителів сусідніх областей. Цікавинки місцевої кухні, природа і хороша реклама через лідерів думок краю, музичні гурти, запрошення відомих особистостей сприяє розширенню інтересу до мандрів у потенційних туристів.
На чолі просування соціальних і екологічних проєктів стоїть ідея та бажання створити щось унікальне.
Садиба «Дім мандрівника» дає можливість туристам відчути себе частиною місцевої громади та отримати нові враження в поєднанні міксу «природа – захоплення від активностей на різний смак – гастронасолода».
Нові враження, незвичайні активності дозволяють туристам емоційно відпочити та зарядитися енергією від подібних подорожей. Місцевий туризм є чудовою альтернативою закордонному та дозволяє створювати нові робочі місця.
Приклад Сергія Толстіхіна надихає на створення цікавих соціальних проєктів, що потрібні місцевим громадам в цей складний час через стимулювання велотурів, гастротуризм, відпочинок на фермі , природі чи огляд історичної спадщини під незвичайним ракурсом.
FacebookLog in or sign up to view
See posts, photos and more on Facebook.