6-10 листопада 2017 р. на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ) відбувся 3-й тренінг-семінар для викладачів на тему «Педагогіка у вищій освіті» у рамках міжнародного проекту ErasmusPlus13 Листопада 2017р.
6-10 листопада 2017 р. на базі Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (м.Івано-Франківськ) відбувся 3-й тренінг-семінар для викладачів на тему «Педагогіка у вищій освіті» у рамках міжнародного проекту Erasmus+«Удосконалення практико-орієнтованої підготовки викладачів професійної освіти і навчання (ITE-VET)» №574124-EPP-1-2016-1-DE-EPPKA2-CBHE-JP.
У семінарі взяли участь представники консорціуму у складі: · Університету Констанц (Німеччина); · Віденського університету економіки і бізнесу (Австрія); · Університету Валенсії (Іспанія); · Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана (Україна); · Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Україна); · Львівського національного університету імені Івана Франка (Україна); · Інституту професійно-технічної освіти НАПНУ (Україна).
Від Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана у семінарі взяли участь доценти кафедри педагогіки та психології Музичко Людмила Володимирівна, Журавська Лариса Миколаївна, Ловка Ольга Володимирівна, старші викладачі кафедри педагогіки та психології Лавриненко Денис Гійович та Бойчук Олена Сергіївна.
Доповідачами семінару виступили: · професор Ріхард Фортмюллер; · професор Фернандо Маруенда-Флуікса; · магістри Нора Чеховські та Марія Форабергер.
На семінарі обговорювалися такі теми: · Система професійної освіти в Австрії. · Система професійної освіти в Іспанії. · Навчання викладачів з професійної освіти. · Навчання дидактиці. · Викладання загальних психолого-педагогічних дисциплін. · Компетентнісні та освітні стандарти. · Академічна свобода в дослідженнях та викладанні.
Більшість тем було розглянуто крізь призму аналізу конкретних навчальних планів і програм, а також організації навчання у контексті підготовки фахівців з економічної педагогіки. Особливу увагу проф. Р. Фортмюллер приділив важливості підготовки фахівців з економічної педагогіки саме в економічному виші з огляду на подвійний характер їхньої спеціалізації. Йдеться не тільки про можливість викладання ними економічних дисциплін, організацію внутрішньо-організаційного навчання персоналу, а й широкої популяризації економічних знань. Протягом всього семінару велася плідна дискусія та обмін досвідом між українськими й іноземними колегами. Учасники отримали нове бачення перспектив розвитку педагогічних і психологічних напрямів освіти в економічному виші та намітили нові шляхи подальшої співпраці з іноземними та вітчизняними партнерами.
|