Підсумковий круглий стіл Erasmus проєкту PAGOSTE (12.01.2024)12 Січня 2024р.

12 січня 2024 року в рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» відбувся круглий стіл «PAGOSTE: Результати та використання. Створення покрокової Інструкції з впровадження партнерського управління для ЗВО України».

Організатор: Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського (Одеса).

Понад 100 учасників – представників закладів вищої, фахової передвищої та професійно-технічної освіти, навчально-методичних центрів професійно-технічної освіти – долучилися до круглого столу.

Основні цілі круглого столу:

• презентація результатів проєкту PAGOSTE;
  • дискусія щодо впровадження механізмів партнерського управління в закладах освіти;
  • розробка покрокового керівництва з впровадження механізмів партнерського управління в українських закладах вищої освіти.

Серед учасників круглого столу представники:

• Університету Констанца;
  • Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана;
  • Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського;
  • Національного транспортного університету;
  • Української інженерно-педагогічної академії;
  • Міністерства освіти і науки України;
  • Інституту професійної освіти НАПНУ.

Від проєктної команди КНЕУ в круглому столі взяли участь Світлана Цимбалюк, декан факультету управління персоналом, соціології та психології, Марина Артюшина, завідувач кафедри педагогіки та психології, Лариса Корват і Оксана Саркісова, доценти кафедри педагогіки та психології.

Під час круглого столу було презентовано:

• теоретичні моделі спільного управління та перспективи їх імплементації у підготовку викладачів;
  • механізми партнерської взаємодії зі стейкхолдерами у підготовці викладачів професійної освіти у закладах вищої освіти;
  • Методичні рекомендації щодо запровадження механізмів управління на основі партнерства у закладах освіти, що здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)», затверджені наказом МОН від 01.06.2023 № 666;
  • особливості функціонування веб-платформи «Партнерський простір 015».

Під час круглого столу було проведено модеровану дискусію щодо переваг і недоліків партнерського управління в рамках його впровадження в роботу закладів вищої освіти України та мозковий штурм з підготовки покрокових рекомендацій  щодо впровадження партнерського управління.

This project has been funded with support from the European Commission. The European Commission’s support for the production of this publication does not constitute an endorsement of the contents, which reflect the views only of the authors, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein