VІ Всеукраїнська науково-практична конференція «РОЗВИТОК ПРОФЕСІЙНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ФАХІВЦІВ: ВИКЛИКИ, ДОСВІД, СТРАТЕГІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ»04 Квітня 2024р.

4 квітня 2024 року кафедрою педагогіки та психології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана спільно з Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В. О. Сухомлинського, Ірпінським фаховим коледжем економіки та права, ГО «Інститут соціогуманітарної політики» провели VІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Розвиток професійної культури майбутніх фахівців: виклики, досвід, стратегії, перспективи».

На конференції обговорювалися питання трансформації та науково-інформаційного забезпечення професійної, фахової передвищої, вищої освіти та освіти дорослих, підготовки педагогічних і науково-педагогічних працівників в умовах війни та для післявоєнного відновлення України.

На пленарному засіданні були заслухані доповіді науковців та освітян:

• «Демократичні основи розвитку культурно-освітнього середовища фахового коледжу» (Пілевич О.А., кандидат педагогічних наук, відмінник освіти, заслужений працівник освіти України, директор Ірпінського фахового коледжу економіки та права);
  • «Самозардність особистості як соціогуманітарний фактор повоєнного відновлення України (Єршова Л.М., доктор педагогічних наук, професор, заступник директора Інституту професійної освіти НАПН України, член правління громадської організації «Інститут соціогуманітарної політики»);
  • «Розвиток фахової передвищої освіти в умовах технологічних трансформацій» (Ковальчук В.І., доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу освітніх вимірювань Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти»);
  • «Уплив громадянського суспільства на формування системи цінностей сучасної молоді» (Петренко Л.М., доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу теорії і практики педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, голова правління громадської організації «Інститут соціогуманітарної політики»);
  • «Освітньо-наукова програма підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти «Бізнес-освіта та тренерство»: особливості розроблення» (Кулалаєва Н.В., доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри педагогіки та психології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана).

Зокрема, професор кафедри педагогіки та психології КНЕУ Кулалаєва Наталя Валеріївна поділилася досвідом розробки міждисциплінарної освітньо-наукової програми «Бізнес-освіта та тренерство» для підготовки здобувачів на другому (магістерському) рівні вищої освіти очної (денної) форми навчання за спеціальностями 011 «Освітні, педагогічні науки» галузі знань 01 «Освіта / Педагогіка» та 051 «Економіка» галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки».

На засіданнях секцій здійснювалися обговорення теоретичних аспектів і практичного досвіду вирішення окреслених проблем.

Програма конференції

Відеозапис пленарного засідання конференції