ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «ЕКОНОМІЧНА ПОВЕДІНКА МОЛОДІ: КОНСТРУКТИВНІ ФОРМИ ТА ДЕВІАЦІЇ» (30 листопада 2023 року)30 Листопада 2023р.

30 листопада 2023 року кафедрою педагогіки та психології Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана була проведена ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Економічна поведінка молоді: конструктивні форми та девіації» для здобувачів освіти, аспірантів і докторантів.

Організаторами конференції були:

• Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (факультет управління персоналом, соціології та психології, кафедра педагогіки та психології)
  • Інститут психології імені Г.С. Костюка НАПН України (лабораторія організаційної та соціальної психології)
  • Інститут професійної освіти НАПН України

Конференція проходила в онлайн-форматі та включала низку різноманітних заходів: презентацію громадських об’єднань психологів, панельні дискусії, творчі майстерні практиків, круглий стіл та секційні засідання.

У конференції взяли участь 68 осіб, серед яких були викладачі та науковці, представники громадських об’єднань, а також здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти, молоді вчені, практики.

У межах панельних дискусій були заслухані та обговорені доповіді:

• «Особливості економічної соціалізації особистості в шкільний період життя» (Дембицька Наталія Миколаївна, д.психол.н., доцентка кафедри психології розвитку факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, провідний науковий співробітник лабораторії організаційної та соціальної психології інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України);
  • «Організація консультування з молодіжного підприємництва в закладах професійної та вищої освіти» (Єршова Людмила Михайлівна, заступниця директора з науково-експериментальної роботи Інституту професійної освіти НАПН України, докторка педагогічних наук, професорка).

Учасники конференції мали можливість ознайомитись з цікавим практичним досвідом професійної діяльності у творчих майстернях практиків:

• Організаційна психологія очима управлінця: представлення кейсів (Жук Володимир, директор ТОВ "Гранд Трейд Груп");
  • Порівняльний аналіз роботи з клієнтами різного рівня функціонування: робота з кейсами (Алєксандрова Маргарита, практикуюча психологиня, консультантка в методі позитивної психотерапії, ведуча авторських воркшопів, членкиня УСП, АРАтаACBS);
  • Аналіз кейсів психологічної допомоги українським підліткам в Польщі (Мар'яненко Катерина, практикуючапсихологиня (робота з підлітками), психологиня приватної школи в Польщі, м.Тчев для підлітків з індивідуальними труднощами у навчанні та проблемами адаптації, членкиня НПАтаACBS)

Надзвичайно цікавим і корисним виявилися питання, розглянуті на кругломустолі «Психометрика в Україні. Адаптація та розробка україномовних методик», на якому було заслухано та обговорено доповідь:

• Топ-5 діагностичних методик, які зіпсують вашу дослідницьку роботу (Вельдбрехт Олена Олександрівна, кандидаткапсихологічнихнаук, доцентка кафедри педагогіки та психології Київського національного економічного університету імен іВадима Гетьмана),

На секційних засіданнях були заслухані виступи здобувачів вищої освіти з доповідями.