Факультет управлiння персоналом, соціології та психології

Заходи з приводу Всесвітнього дня психічного здоров’я у КНЕУ 8 жовтня 2021 р.08 Жовтня 2021р.

Вже третій рік поспіль Центром соціальної адаптації та психологічної допомоги КНЕУ разом з кафедрою педагогіки та психології факультету управління персоналом, соціології та психології (далі ФУПСтаП) КНЕУ відзначається проведення Всесвітнього дня психічного здоров’я.

У цьому році було також проведено низку цікавих просвітницьких заходів із залученням студентів, викладачів та практичних психологів. Девізом свята був вираз «Знаходимо ресурси для збереження, відновлення і покращення здоров’я у своїй силі та співдружності».

Захід розпочався з вітальних слів декану факультету Світлани Цимбалюк та завідувача кафедри педагогіки та психології Марини Артюшиної, а також організатора свята, психолога Центру соціальної адаптації та психологічної допомоги КНЕУ Ольги Ловкої.  

Надалі відбулася презентація проєктів студентів-психологів з промоції здорового способу життя та збереження ментального здоров’я для спільноти студентів Факультету та Університету.

З проєктними доповідями виступили студенти:

2 курсу:

  • «Шкідливі поради першокурсникам» (Денис Сидорко, Денис Пойда).
  • «Сесія без нервів» (Анна Тарасова, Марія Єрьоменко, Катерина Кучеренко, Єлизавета Шевченко).
  • «Як зберегти психічне здоров’я в умовах ізоляції» (Данило Михайлов, Філоненко Костянтин, Андрій Снігач, Олександра Постернак, Денис Пойда).
  • «Депресія» (Дмитро Орєхов, Ілона Войтенко).
  • «Емоційне вигорання» (Аня Кліваденко, Чепель Вікторія, Марія Щоголєва, Катерина Буйняк).
  • «Стрес: як побороти та стати щасливішим» (Крістіна Місаїлова, Олександра Брусова, Вікторія Косяк, Діана Ткачук)
  • «Не лізь у пляшку!» (Катерина Колосовська, Євген Лапицький, Анна Клокоцька, Кароліна Кривенко, Володимир Щерба).
  • «Чому бізнес має замислитися про психічне здоров’я працівників вже зараз» (Єлизавета Федоренко, Анна Мельникова, Марія Орисенко, Анна Воронюк).
  • «КНЕУ – нова блакитна зона» (Кирієвська, Стефан Морський, Ніколь Білоус).
  • «Духовне благополуччя» (Анна Шолом, Ліля Побережець, Катерина Рибидайло, Назар Пекар).
  • «Будь в балансі!» (Анастасія Гончарук, Катерина Усенко, Ніка Кучеренко).

3 курсу

«Панічні атаки» (Богдана Оранська, Маша Мирутенко).

«Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я» (Каріна Підгорна, Осіпова Вікторія» .

 

Надалі відбулися лекції-бесіди та майстер-клас провідних фахівців-психологів та психотерапевтів на теми:

Лекція «Психодинаміка тривоги: психоаналітичний дискурс» (Сергій Якушик, психоаналітик).

Лекція «Особливості профілактичної та просвітницької роботи психолога школи» (Вікторія Роєнко, сімейний, підлітковий психолог, психотерапевт, практичний психолог НВК №20).

Майстер-клас «Сором як феномен контакту». (Олена Арсірій, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, дипломований психолог, екзистенціальний терапевт, супервізор. Спеціалізації: «Робота з кризами і травмами», «Арт-терапевтичні методи», «Робота із сексуальністю», «Терапія та коучинг організацій»; Сергій Болдирєв, психолог, акредитований гештальт-терапевт ВОППГП, супервізор. Спеціалізації: «Екзистенціальний підхід в гештальт терапії», «Гештальт-терапія організацій», «Робота з групами в гештальт-терапії»).

Захід викликав надзвичайну цікавість. Були присутні понад 180 студентів та викладачів університету.

Проведення заходу дозволило обговорити складні питання збереження психічного здоровʼя у період пандемії COVID-19, виявити конструктивні шляхи подолання особистісних криз та інших життєвих перешкод та загалом сприяло збільшенню професійної мотивації студентів та активізації їх творчого потенціалу.