«Діти і війна: навчання технік зцілення» Перший тренінг воєнної доби.20 Березня 2022р.

У березні 2023 року Людмила Музичко, кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогіки та психології КНЕУ, практикуючий психолог, та Наталія Канська, сімейний психотерапевт, сертифікований схема-терапевт  і супервізор, кризовий психолог організували проведення циклу тренінгів для психологів із роботи з дітьми в умовах військових дій.

Серед учасників тренігу було близько 20 студентів-психологів бакалаврського та магістерського рівня освіти, зокрема Равицька Н, Кондратюк. А., Омельченко Ю., Гринчук А., Римар А., Кононенкко Т., Пренделас Ж., Усенко К., Нос А., Сукач С. та ін.

Людмила Музичко так описує цю роботу.

Коли з екранів ТВ почала надходити інформація про те, що коється на територіях активних бойових дій, а серед усього цього страхіття злякані та заплакані обличчя дітей, ми відразу збагнули, що потрібно готувати людей за програмою «Діти і війна: техніки зцілення» - вони вже потрібні, а згодом їх потрібно буде ще більше.

І ми з 6 березня почали онлайнові роботу. Паралельно працювали з двома групами: до першої залучили психологів та психотерапевтів з різних країн світу (Естонія, Литва, Латвія,  Польща), оскільки наші дітки стали біженцями і тікали з батьками від війни за кордони України. До другої запросили студентів-психологів старших курсів, викладачів, соціальних працівників, волонтерів та усіх охочих долучитися до такої необхідної допомоги постраждалим від війни дітям та їхнім батькам.

Час роботи в тренінгу був непростим - всі були в потужному стресі. А тренерська робота потребували додаткових зусиль, але тоді ми на це не зважали. Перед нами була мета - навчити якомога більше фахівців працювати з інструментами Програми. Навчалось більше трьохсот осіб, до завершення і отримання сертифікату дійшло трохи менше. Але це були перші ластівки, які розлетілись в різні місця і взяли на себе перший тягар психологічної допомоги постраждалим дітям.

Важлива особливість Програми у тому, що тренер не лише навчає технікам зцілення, а й сам їх використовує для збереження свого ресурсного стану.

Наведені малюнки учасників тренінгу - частина роботи зі снами, що допомагає виразити  негативні емоції і зняти психологічну напругу.